Haber

Fenerbahçe’den Kayserispor maçında tribün yasağına ilişkin açıklama: Sorumluları bu yanlıştan dönmeye davet ediyoruz

Fenerbahçe Spor Kulübü, Kayserispor ile 4 Mart’ta oynanacak maçın taraftarlarının kabul edilmeyeceği haberine tepki gösterdi. Fenerbahçe’nin resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, kararın kabul edilemez olduğu belirtildi.

Açıklamada geçen sözler şöyle:

“4 Mart 2023 Cumartesi günü oynanan Yukatel Kayserispor maçına Kayseri İl Güvenlik Kurulu kararı nedeniyle takımımızın izin vermeyeceğini şaşkınlıkla öğrenmiş bulunmaktayız.

Fenerbahçe Spor Kulübü olarak bu kararı kabul etmemiz mümkün değil.

Tarafımızdan alınan bu karar, toplumsal ayrışmayı derinleştirecek şekilde, sportif kriterlerle hiçbir ilgisi olmayan garip bir karardır.

Taraftarlarımızın takımımıza destek taleplerinin kulübümüze kaba davranmaktan ve cezalandırmaktan başka bir anlamı yoktur.

Fenerbahçe, Anadolu’nun her yerinde taraftarı olan ve şehir fark etmeksizin her yerde takımını destekleyen bir spor kulübü.

Bölücü değil birleştirici ve bütünleştirici olması beklenen bu hassas dönemde taraftarlarımızın bu haktan hangi temelde mahrum bırakıldığını öğrenmek istiyoruz.

Tüm ilgili ve sorumluları bu kararı gözden geçirmeye ve bu yanlıştan dönmeye davet ediyoruz.”

Ne oldu?

Süper Lig’de 4 Mart’ta Kayseri’de oynanacak Kayserispor ile Fenerbahçe arasında oynanacak karşılaşmaya Fenerbahçe taraftarlarının alınmayacağı açıklandı.

Kayseri İl Güvenlik Kurulu kararına göre maça sadece ev sahibi takım taraftarları girecek. Kayserispor-Fenerbahçe maçının bilet satış sayfasında şu ifadelere yer verildi:

“Kayseri İl Güvenlik Kurulu kararı nedeniyle Fenerbahçe misafiri maça alınmayacaktır. Kayseri İl Güvenlik Kurulu kararı nedeniyle son 20 gün içinde Fenerbahçe logolu Passolig kartını iptal ettiren kişiler maça alınmayacaktır. tribünlerden bilet/transfer almak için.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu