Haber

DSÖ’den ‘deprem’ kararı: Üçüncü seviye acil durum ilan edildi

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Avrupa Bölge Direktörü Dr. Hans Kluge dün, DSÖ’nün Türkiye ve Suriye’nin kuzeybatı bölgelerini etkileyen iki büyük depremin ardından en yüksek seviye olan ‘üçüncü seviye acil durum’ ilan ettiğini duyurdu. DSÖ Avrupa Direktörü Dr. Kluge, dün Cenevre’de düzenlenen DSÖ Yürütme Kurulu toplantısında Türkiye ve Suriye’de meydana gelen depremle ilgili bilgilendirici sunum yapıldığını söyledi.

‘EKİPLERİ BEKLİYORUZ’

Resmi, DSÖ Avrupa ekiplerinin Gaziantep, Anlara ve İstanbul’da faaliyet gösterdiğini kaydetti.Kluge, “Gaziantep’teki saha ofisimizdeki DSÖ çalışanı da dahil olmak üzere, kendi hayatları tehlikedeyken müdahale eden ilk müdahale ekiplerini takdir ediyorum” dedi.

‘DESTEK ARTIRILIR, TAM KOORDİNASYON SAĞLANIR’

“Türk makamlarını hayat kurtarmak için kayda değer bir müdahale operasyonu başlattıkları için takdir ediyorum. Üye devletlere muazzam dayanışmaları için teşekkür ediyorum. Uluslararası toplumu kendi temelleri üzerinde inşa etmeye ve Türk hükümeti ve DSÖ ile tam uyum sağlamaya davet ediyorum.”

‘Üçüncü seviye acil durum’ en yüksek acil durum olarak fiyatlandırılır ve DSÖ’nün kurum çapındaki varlıklarının seferber edilmesi anlamına gelir. (DIŞ HABERLER)

didim-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu